Den Země

Publikoval admin v

Den Země, jsme na naší škole oslavili opravdu důstojně!

Žáci 1. stupně nejprve zhlédli na interaktivních tabulích několik krátkých filmů o třídění odpadu a poté na toto téma kreslili obrázky a vyráběli barevné kontejnery. Jejich výtvarná dílka jsou vystavena na chodbě v 1. patře školy. Ve druhé části dne se vydali vybaveni pracovními rukavicemi a igelitovými pytli do nedalekých Husových a Jakubských sadů. Nelenili a sbírali a třídili odpadky, které v přírodě poházeli nepořádní lidé. Všichni šikovní sběrači dostali sladkou odměnu.

Žáci 2. stupně utvořili ještě na školním dvoře přibližně 10 členná družstva a vypravili se do Slavíkova lesíku a na naučnou stezku kolem rybníku Vajgar. I oni byli vyzbrojeni pracovními rukavicemi a igelitovými pytli, které činorodě plnili sesbíranými odpadky. V průběhu celé trasy na ně čekala řada stanovišť, na kterých jim žáci 9. ročníků zadávali připravené soutěžní úkoly. Žáci si například prostřednictvím kvízu ověřovali své znalosti o přírodě a naší Zemi, skládali puzzle, poznávali rostliny a živočichy naší přírody, třídili odpad do barevných krabic (kontejnerů) či zjišťovali zajímavé informace o „perle našeho města“ – rybníku Vajgar. Celá akce skončila nedaleko školy na dětském hřišti vyhlášením výsledků. Na vítězné družstvo čekala sladká odměna – čokoládový dort!

Letošní Den Země se nám všem opravdu vydařil – nejen, že jsme se poučili a dobře pobavili, ale navíc jsme udělali i dobrý skutek a společně pomohli naší krásné jihočeské přírodě.
Několik fotografií ze Dne Země najdete ve fotogalerii.

denzeme8denzeme7denzeme6denzeme4denzeme5denzeme3denzeme2denzeme1

0