Občanské sdružení Píšťalka

Publikoval admin v

Naše škola byla v únoru oslovena občanským sdružením Píšťalka, které pomáhá tělesně postiženým dětem a mladým lidem se získaným handicapem.

Toto sdružení pořádá vždy v květnu celorepublikovou veřejnou sbírku “Týden s píšťalkou” (letos to bude ve dnech 25. – 29. května). Kromě toho sdružení v průběhu celého roku spolupracuje s mateřskými a základními školami na území celé republiky.

Žáci naší školy tedy nyní dostali možnost spolupracovat se sdružením Píšťalka a pomoci dětem, které třeba při autonehodě přišly o to nejcennější – zdraví. Pomohli tím, že si zakoupili dřevěnou píšťalku za symbolických 25,- Kč.

Prodejní akce se v naší škole uskutečnila ve dnech 16. – 20. února 2009. Celkem bylo prodáno 50 píšťalek. Na účet OS Píšťalka jsme tedy odeslali 1250,- Kč a přispěli jsme tím na pořízení elektrického invalidního vozíku pro Rozárku.

Podrobnější informace o občanském sdružení Píšťalka, o dalších formách pomoci nebo o konkrétních obdarovaných ústavech a osobách, či o sponzorech sdružení najdete na www.ospistalka.cz

0
Kategorie: Aktuality

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *