Školní výlet 8. A

Měsíc červen je ideální pro uskutečnění školních výletů. Právě 11. červen 2013 si vybrala třída 8. A a vypravila se na Lipno nad Vltavou na stezku do korun stromů. 2. část programu pokračovala v Českém Krumlově v grafitovém dole.

Poděkování za uspořádání výletu patří paní učitelce třídní Mgr. Daně Hromádkové.

Mgr. Eva Vondrková

Zážitek z jiné „perspektivy“ si můžete přečíst v žákovských pracích našich osmáků:

Tento výlet byl nejlepší ze všech výletů, které jsme měli. V 7:30 jsme vyjeli z parkoviště u Jitřenky. Jeli jsme autobusem rovnou na Lipno. V autobuse jsme si povídali a paní učitelky nás občas napomínaly a než jsme se nadáli, byli jsme na místě. Na Lipně jsme vyjeli lanovkou nahoru a tam jsme si zaplatili vstup na stezku korunami stromů a za 50Kč tobogán dolů, abychom nemuseli šlapat schody dolů. Potom jsme si sedli na zahrádku k takovému většímu bufetu a mohli jsme si tam objednat horké jablko, koblihu s čokoládou nebo kafe. Nazpátek jsme už nejeli lanovkou, ale šli jsme takovou stezku, kde byly různé pařezy a kameny.

Potom jsme jeli autobusem asi půl hodiny do Českého Krumlova, kde jsme se byli podívat v grafitovém dole. Nejprve nás oblékli do takových skafandrů, dali nám helmu a baterku a potom nás posadili do vláčku, kterým jsme jeli dovnitř do dolů. Jeden pán nás tam prováděl a nechal nás, abychom se navzájem ušpinili tuhou. Potom jsme se u umyvadel umyli, nasedli do autobusu, ale nastal menší problém, baterie autobusu se vybila a my jsme museli autobus roztlačit. Naneštěstí tu máme takové gentlemany, že i holky musely jít autobus roztlačit. Naštěstí jsme ho roztlačili a přemluvili pani učitelky, abychom mohli jet do Mc´Donaldu. Tam jsme se najedli, napili a jeli zpátky domů. Na tento výlet budeme vzpomínat jen v dobrém a rádi. Výlet byl úžasný, nikomu se nic nestalo a v pořádku jsme dojeli domů.

Autorkou je Míša Šelongová z 8.A

 
V úterý 11. 6. 2013 žáci  8.A  jeli na školní výlet. Začalo to takhle: ve čtvrt na osm se všichni sešli na Jitřence a jeli jsme na Lipno, ale cestou stavěl autobus v Lásenici pro dva žáky a v Třeboni pro pani učitelku Vondrkovou. Jeli jsme tam asi dvě a půl hodiny, pak nás autobus „vyhodil“ na neznámém parkovišti a všichni jeli nahoru lanovkou. Stezka v korunách stromů byla moc hezká. Když jsme sjeli v tobogánu dolů, tak všichni seběhli dolů k autobusu a jelo se do Českého Krumlova do Grafitových dolů na prohlídku, kde jsme čekali půl hodiny.  Když jsme se všichni dočkali, tak jsme se museli převléct do uniforem, gumovek a vlakem jsme se vjeli do podzemí.  Myslím, že se nám to všem líbilo, až tedy na pana průvodce, ten byl trochu nervózní.

Nakonec všichni přemluvili paní učitelku Hromádkovou, aby nám autobus zastavil v Českých Budějovicích v Mc´Donaldu a pak už jsme jeli domů do Jindřichova Hradce.

Byl to moc hezký výlet a hodnotíme ho všichni kladně.

Autorkou je Míša Hemberová z 8.A

Třída 8. A40ti metrová věžBude hezky...grafitový důlchlapci z 8. Asjeli toboganv grafitovém dolev hornickémvšichni pohromadězávěr v Mc´Donaldu