Solidarita v “nejisté covidové době”

Naše škola přispěla zápůjčkou 3D tiskárny od firmy Průša (model MK3S) pro skupinu 3D Jihočeši, jak jsme již dříve napsali zde. Tiskárna tiskne za 90 minut 2 kusy nosných konstrukcí ochranných štítů a je v provozu téměř celý den. Pravděpodobně bude tisknout konstrukce i pro potřeby místních škol. Na výtisky naše škola darovala 8 kg filamentu (struna, kterou tiskárna roztaví a následně sestavuje určitý model). Konkrétně se jednalo o typ PLA, kilo struny na cívce, barva červená, hnědá, bílá, modrá, stříbrná a 2x černá. O skupině 3D Jihočeši a firmě Průša se v souvislosti s bojem proti Covid-19 pozitivně píše a mluví, proto jsme rádi, že jsme se mohli zapojit i my.

Kromě zapůjčení 3D tiskárny je potřeba zmínit iniciativu Roušky lidem jindřichohradecké organizátorky Natálie Severové. Jednou ze 180 dobrovolnic byla i naše kolegyně, paní učitelka Mgr. Ludmila Molzerová. Skupina šikovných švadlen ušila za tři týdny 10 tisíc roušek, které věnovaly tam, kde bylo potřeba, tzn. jindřichohradecké nemocnici, lékárnám, hospici svatého Kleofáše, domovu seniorů, benzinám, prodejnám. Roušky byly rozdávány zdarma před obchodními centry těm nejohroženějším, tzn. naší nejstarší věkové generaci. I tato aktivita neunikla pozornosti Jindřichohradeckému deníku a Jihočeské televizi.

Dalším příkladným bojovníkem je kolegyně asistentka pedagoga Alena Hrůšová, která šití roušek pojala jako individuální pomoc těm, kteří potřebují. V odhodlání pomáhat nepolevuje a je připravena dodávat roušky pro potřeby školy v čase obnovení výuky.

Všem, kdo se snaží pomoci, patří velké uznání a poděkování!

Rádi zde zveřejníme, jak pomáhají i další členové naší “školní rodiny”. Napište, zda jste zapojeni do boje proti Covid-19 na info@1zs.jhnet.cz a rádi příspěvek doplníme.

Reportáž JHTV 3. 4. 2020
Roušky všem – střihání materiálu