Zlato z Regensburgu

Někteří žáci naší školy (ročník 1999 a mladší) patřící do týmu KLH Vajgar odjeli na začátku nového roku do německého Regensburgu, aby se zde zúčastnili silně obsazeného mezinárodního turnaje. Kromě našich hráčů zde byly týmy z Kanady, Ruska, Itálie, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí a Německa. Hráči zde v pěti dnech absolvovali devět utkání, což bylo velmi náročné. Tým Jindřichova Hradce v jehož sestavě byla řada mladších hráčů prošel základní částí s přehledem a měl zajištěn postup do semifinále již před závěrečnými utkáními základní skupiny. V semifinále narazil na domácí tým Regensburgu, který měl v utkání podporu diváků, kterých se sešlo přes 1500.

Finále se Švýcary zahájil slavnostním vhazováním legendární československý útočník a mistr světa žijící v Regensburgu Jiří Lála, který sledoval povedené představení jindřichohradeckého týmu ve finále. Náš tým nedal švýcarskému soupeři šanci a s přehledem zvítězili v poměru 9:1!  KLH VAJGAR Jindřichův Hradec tak zvítězil ve 40. ročníku mezinárodního turnaje v německém Regensburgu a získal krásný putovní pohár, který nám naši žáci přinesli hned v pondělí do školy ukázat. 

Na tomto velkém úspěchu se podíleli tito žáci naší školy: Radim Salhi (8. A), Dominik Budín (8. A), Tomáš Homolka (7. B), Adam Kalaj (7. B), Matyáš Filip (6. A),Vojtěch Tržil (6. A) a Matěj Kouba (8. A).

Velmi pyšní jsme na to, že  v TOP 10 hráčů kanadského bodování turnaje byli i naši žáci Adam Kalaj (7. B) a Matyáš Filip (6. A), přičemž  Adam Kalaj získal trofej pro nejproduktivnějšího hráče turnaje.

 

G R A T U L U J E M E !