Discgolf – 2. místo pro naši ZŠ

Po přeloženém termínu z důvodu špatného počasí se dne 13. června 2016 uskutečnil již 3. ročník meziškolního turnaje v discgolfu jindřichohradeckých základních škol. Turnaj se konal v Mertových sadech v Jindřichově Hradci a letošního ročníku se zúčastnilo 6 místních ZŠ, přičemž vždy soutěžili 3 chlapci a 3 dívky z 8. a 9. ročníků.

Po náhodném rozlosování byli soutěžící přiřazeni k rozhodčím a v 8:30 s pokřikem „Ať to lítá“ se mohlo začít. Hrají se vždy 2 kola po 9 jamkách a při konečném nerozhodném výsledku následuje rozhoz na předem určených jamkách.

Zájem a výsledky našich žáků odpovídají dosaženému úspěchu – 2. místo v celkovém pořadí škol. Stejné umístění naše škola získala i loni. V pořadí již třetí vítězství a putovní pohár patří opět 5. ZŠ, který osobně předal místostarosta Jindřichova Hradce – Ing. Bohumil Komínek. Naše žákyně Karolína Ranglová z 9. A získala zasloužené 1. místo mezi jednotlivkyněmi z celkem 18 děvčat.

Letos naši školu vzorně reprezentovali jmenovitě – Ranglová Karolína, Dírová Romana a Bindrová Jana, z chlapců – Urban Matyáš, Nowak Dominik a Rejthar Ondřej.

Celkového umístění si velmi ceníme a všem zúčastněným sportovcům patří zasloužená gratulace.