Dne 5.5 2009 jsme navštívili Jindřichohradecký zámek trasu Adamovo stavení. 

Renesanční část tohoto zámku je velmi krásná. Podívali jsme se do Černé kuchyně, kde vařilo 12 lidí pro 120 osob. V kuchyni jsou 4 komíny, kterými byl odváděn kouř.

A teď už k samotnému Adamovu stavení. V Adamově stavení je spousta krásných obrazů. V jedné místnosti je na stropě namalovaný obraz, který představuje 5 lidských smyslů (zrak, čich, sluch, chuť, hmat). Na zdi byl nádherný obraz, na kterém byla namalovaná pražská defenestrace. Tento obraz ale nebyl originální. Originál tohoto obrazu je prý umístěn v Telči. Dříve se na zámcích jedlo ze stříbrných talířů, které byly drahé. Stráže je museli hlídat v tzv. stříbrných komorách. Na zámku se vystřídala spousta panovníků. Malby na zdech jsou až 400 let staré. Dříve si lidé na zámku svítili ohněm. Proto vznikala spousta požárů.

Na zámku se mi nejvíce líbila postel s nebesy, Rondel a Černá kuchyně. Co se mi však nelíbilo, byl shrbený panovník Jáchym Oldřich z Hradce. Celkově musím ohodnotit zámek jako nejkrásnější, který jsem kdy viděla.

Napsala Simona Balgová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *