Zpívání v přírodě

22. a 23. září 2015 opět po roce měli zpěváci našich pěveckých sborů možnost účastnit se soustředění v Penzionu SIGMA v Dolním Žďáře. Program byl bohatý – zpěv, sportovní vyžití a poznávání přírodních krás jihočeské krajiny. Počasí nám 1. den přálo – sluníčko svítilo, teplé počasí dovolilo realizovat i večerní aktivity, ke kterým patří každoročně opékání špekáčků a společenské hry. Děti se naučily spoustu nových písniček, zpívalo se nejen v penzionu, ale i u táborového ohně. Škoda, že se 2. den ochladilo a celý den pršelo. Nemohli jsme tradičně absolvovat „pochod“ Dolní Žďár – Jindřichův Hradec.

Velice milým překvapením byla „ večerní přepadovka“ bývalých zpěváků, kteří již navštěvují střední školy a pomohli dotvořit skvělou atmosféru našeho výjezdového soustředění.

Chtěla bych moc poděkovat vzornému pedagogickému dozoru Mgr. Aleně Heřmanové, panu Vlastimilu Kocábovi a celé jeho rodině, hlasové poradkyni Mgr. Věře Kümmelové, která velice kladně hodnotila uměleckou úroveň a pěvecké nadšení obou dětských sborů Novadomáčku i Nova Domus.

Mgr. Ivana Písařová