Noc s Andersenem ve škole

Noc s Andersenem je akce na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně, ve škole a dalších institucích u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena, které připadá na 2. dubna, kdy je od roku 1967 vyhlášen i Mezinárodní den dětské knihy.

I naše škola se k této akci připojila a žáci tříd 4. A, 4. B, 3. B a 1. A strávili noc se svými vyučujícími ve škole. Na zahájení celého večera jsme si všichni poslechli předčítání pohádky “Malá mořská víla”, kterému předcházelo vyprávění a znalostní kvíz o autorovi pohádky – H. Ch. Andersenovi. Poté se žáci odebrali do svých učeben, kde pro ně paní učitelky připravily zábavné soutěžení s pohádkami. Nezapomněli jsme ani na 700. výročí narození Karla IV. Žáci 1. třídy plnili úkoly hodné prvňáčků – poznávali jednotlivé pohádky, luštili křížovky a poznávali ilustrace pohádek. Žáci si také sami zkusili roli pohádkáře – vymýšleli vlastní pohádku ” O červené a černé pastelce”. Po prodlouženém večeru všichni usnuli v škole nezvyklém tichu… i Malá mořská víla, která nás všechny hlídala a provázela celým večerem.

Poděkování patří paním učitelkám S. Licehamrové, Z. Anděrové. J. Pavlíčkové, V. Luksové, L. Jelínkové a p. vychovatelce K. Kudličkové.

Mgr. Lenka Hrubá

 

(Foto autor: Mgr. Lenka Hrubá)