Ohlédnutí za letošním „LYŽÁKEM“

Kurz se konal letos nově v místě Vítkovice v Krkonoších na chatě Eliška pro žáky sedmých tříd (37 žáků 7. A, 7. B) od 20. 1. do 26. 1. 2019.

                 V neděli si žáci prohlédli okolí a typy sjezdovek. V pondělí se konalo rozřazení do družstev. Rozlyžování se konalo na hlavní sjezdovce Aldrov. Žáci byli ve třech družstvech. Každý dle svých zkušeností a schopností se zdokonaloval v technice. Letos byla výhoda, že kurz byl o den delší, takže měli všichni dost času pro sebe udělat maximum.

                Naprostá většina žáků si buď osvojila základy lyžování (snowboardingu) nebo se zlepšila v technice již zvládnutých základů.

                V pátek bylo provedeno zhodnocení žáků. Protože jsme se střídali s další školou z J. Hradce, měli žáci ještě dopoledne čas na zabalení. Z Krkonoš jsme odjížděli v odpoledních hodinách. Kurz byl ukončen návratem do J. Hradce v sobotu večer. Během pobytu v rámci večerního programu proběhla přednáška o zdravotních rizicích v horách, FIS pravidla. Zdravotní problémy byly pouze běžného typu (zvýšená teplota, projevy únavy, viz deník činnosti)

Dozory: Bc. Jan Beneš, Jiří Kocourek, Ing. Hana Rusová

Zdravotník: Lenka Kalábová

Hana Rusová