Ohlédnutí za letošním „LYŽÁKEM“

Kurz se konal již podruhé ve Vítkovicích v Krkonoších na chatě Eliška pro žáky sedmých tříd  od 17. 1. 2020 do 24. 1. 2020.

V pátek po příjezdu si žáci prohlédli okolí a typy sjezdovek. A hned v sobotu ráno začalo rozřazování do družstev. Rozlyžování se konalo na hlavní sjezdovce Aldrov. Vyváženi jsme byli čtyřsedačkou „Prezidentský expres“, (otvíranou panem prezidentem Václavem Klausem). Žáci byli ve třech družstvech. Každý dle svých zkušeností a schopností se zdokonaloval v technice. Letos byla výhoda, že kurz byl o den delší, takže měli všichni dost času pro sebe udělat maximum.

Během kurzu si všichni žáci buď osvojili základy lyžování (snowboardingu) nebo se zlepšili v technice již zvládnutých základů. Ale i večery byly věnovány buď opakováním pravidel FIS nebo společenským hrám. Prý jednou z „nejlepších her“ bylo instruktory vyhlášení „Mezinárodního dne bez mobilů“…. Ale hru vyhráli všichni!

Ve čtvrtek každý předvedl to nejlepší, co se naučil, či co ve stylech zdokonalil. Odjezd byl stanoven na pátek v odpoledních hodinách, tak nás už čekalo jen zabalit, naobědvat se a rozloučit se se sněhem a horami.

Kurz byl ukončen návratem do J. Hradce v pátek večer. Letos musíme všechny účastníky kurzu pochválit za jejich zodpovědnost, neboť kurz proběhl bez úrazů a zdravotních problémů.

Dozory: Bc. Jan Beneš, Jiří Kocourek, Ing. Hana Rusová

Zdravotník: Lenka Kalábová