Pestrý březen ve 4. B

  1. 3. – naše třída navštívila městskou knihovnu, kde paní knihovnice žáky seznámila s bajkami. V programu o bajkách diskutovali o českých i zahraničních autorech, o klasických a známých bajkách, ale také o soudobých textech, kde je bajka novodobě využita.
  2. 3. – za krásného slunného počasí jsme navštívili jindřichohradeckou hvězdárnu. V kinosálu si žáci prohlédli detaily planet a Slunce. Paní průvodkyně ochotně odpovídala na otázky o vesmíru. Největší úspěch exkurze byla návštěva část u hvězdářského dalekohledu. Sice Slunce na chvilku zašlo za mrak, ale o pohled do dalekohledu nikoho neodradil.
  3. 3. – na tento den jsme pro současné první třídy připravili projektový den na téma „Jaro“. Spolu s mladšími spolužáky jsme si zopakovali informace o jaru. Prvňáčci na naučné stezce za pomoci obrázků, pexesa a puzzle poznávali rostliny, zvířata. Společně jsme si zazpívali a zahráli jarní hry, např. cvrnkání kuliček, skákání „gumy“. Ani chladné počasí nikoho neodradilo od dobré nálady. Na rozloučenou a upomínku na první jarní den jsme vyrobili pro mladší kamarády zápich ve tvaru květiny.

31.3. – naše poslední společná noc s Andersenem byla v duchu Harryho Pottera. Děti           si celý program užily s velkým nadšení. V dílničkách, do kterých se rozlosovaly                 pomocí klobouku, tvořily pomůcky pro kouzelníky, jako je kouzelnická hůlka,                       zaříkávadlo, recept na kouzelnický lektvar nebo létající koště. Vrcholem noci byla             stezka odvahy, která vedla do sklepení školy. Cestu dětem zpestřila svou                           přítomností místní strašidla.

Zapsala: Z. Anděrová