2. meziškolní turnaj v DISKGOLFU – 2. místo pro naši školu

V pátek dne 22. května 2015 se v Mertových sadech uskutečnil 2. ročník v diskgolfu mezi jindřichohradeckými základními školami pro žáky z 8. a 9. ročníků. Hodnotili se 3 nejúspěšnější disgolfisté a nejlepší škola získala putovní pohár. Pro všechny účastníky bylo připraveno malé občerstvení.

Podle pravidel turnaje se soutěžilo ve 2 kolech a pořadí škol i jednotlivců určoval nejmenší počet hodů na celkem 9 jamkách.

Turnaje se z každé školy zúčastnili celkem 3 dívky a 3 chlapci, naši školu reprezentovali – K. Ranglová, K. Arnoštová, L. Martínková a M. Šamko, V. Tržil, P. Martínek. Výkony našich žáků po 1. kole nevypadaly nejlépe, zřejmě z nervozity. V 2. kole však došlo k výraznému zlepšení a překvapivé posunutí na přední příčky tabulky.

Mezi jednotlivci celkově nejvíce zazářila Karolína Ranglová – 2. místo z 18 dívek a velká pochvala patří také Michalu Šamkovi – 5. místo z 18 chlapců.

Výkony všech soutěžících byly relativně vyrovnané a poslední 2. kolo zcela nerozhodlo o konečném pořadí na 3. a 4. místě, proto následoval rozhoz těchto závodníků na určené jamce. Celkově 1. místo a putovní pohár z loňska obhájila 5. ZŠ v J. Hradci.

Všem účastníkům děkuji za účast i gratuluji k pěkným výkonům a věřím v další výborné umístění naší školy v příštím ročníku.

Celkové pořadí škol:

  1. místo – 5. ZŠ
  2. místo – 1. ZŠ
  3. místo – 6. ZŠ
  4. místo – 3. ZŠ
  5. místo – 2. ZŠ
  6. místo – 4. ZŠ

Mgr. Křiklánová Lenka