Robinson aneb hledání ztraceného času

Není středa jako středa a dne 15. 6. výletu již bylo třeba. Asi se ptáte kam? Odpověď Vám na to ráda dám. Třída 8. B se rozhodla navštívit bývalé hornické město Jihlava. Naše první kroky, pro někoho možná překvapivě, vedly do zábavního parku Robinson. Důvod byl prostý, pokusit se najít ztracený čas, o který jsme byli vlivem okolností připraveni. Slovy Antoina de Saint-Exupéryho: „Když chceš pochopit slovo štěstí, musíš je chápat jako odměnu, a ne jako cíl, neboť jinak nemá význam.“ A skutečně… společně prožité chvíle pro nás byly odměnou!

Odpoledne jsme navštívili jihlavské podzemí, kde nás zaujala ve tmě svítící chodba. Někteří na chvíli povolili uzdu své fantazii a věřili, že je zde vchod do bájné říše Agartha, kde Hitler hledal původ dokonalé rasy. Realita je však jiná, chodbu natřeli nacisté, kteří zde za války sídlili, luminiscenční barvou Lichtgelb obsahující svítivý minerál wurtzit.

Třešničkou na dortu byl výstup na bránu Matky Boží, poslední z pěti bran, které v minulosti chránily vstup do města. Zde se nám otevřel krásný výhled na Jihlavu. Nutno dodat, že počasí nám skutečně přálo!

Mgr. Klára Machová