Velikonoce, jak je známe i neznáme

V pátek 23. března 2018 se žáci z 5. B zúčastnili vzdělávacího programu Velikonoce, jak je známe i neznáme. V prostorách jindřichohradeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie si děti formou AZ-kvízu připomněly velikonoční tradice. Biblický příběh o umučení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista byl dětem přiblížen při prohlídce obrazů křížové cesty. Na závěr si žáci vyrobili z papíru motýla, symbol znovuzrození. Příjemné velikonoční svátky!

Mgr. Eva Vondrková

Velikonoční program očima (=slovy) žáků

(slohový útvar zpráva, vyprávění)

Dne 23. 3. 2018 se třída 5. B zúčastnila Velikonočního programu. Velikonoční program se uskutečnil v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Paní Hejdová vyprávěla třídě zajímavosti o Velikonocích, např. kdo to byl Ježíš, čím se živil, jak pomáhal lidem, že na Velikonoce byl ukřižován a jak vstal z mrtvých. Hrál se i velikonoční kvíz. Po kvízu se zpívalo. Nakonec se vyráběli motýlci z papíru. Velikonoční program se všem dětem moc líbil.

                                                                                   Veronika Vrbová z 5. B

Jelikož se blíží Velikonoce, vzala nás naše třídní učitelka do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci. Tam jsme si povídali o Velikonocích.

Po příchodu do kostela jsme se rozdělili na dvě skupiny: dívky a chlapce. Po rozdělení jsme začali hrát hru A-Z kvíz týkající se jara a Velikonoc. Chlapci byli úspěšnější a tuto hru vyhráli. Poté jsme si zazpívali písničku Aleluja. Pak jsme si v kostele prošli křížovou cestu. Následně jsme si každý vyrobil z barevného papíru motýlka.

Návštěva kostela se mi líbila, ale byla mi strašná zima. Příště se více obléknu. A vyrobený motýlek? Ten mi už zdobí poličku.

                                                                               Veronika Hradská z 5. B

DSC02628 DSC02632 DSC02634 DSC02637