Blog

Zápis nanečisto

Zápis nanečisto se koná 11. 3. 2020 v 15. 30 hod. Zveme všechny naše spádové děti a ty, které uvažují zahájit školní docházku na naší škole.

Těšíme se na Vaší návštěvu.

Z organizačních důvodů je nutno předem se ohlásit prostřednictvím MŠ, nebo na tel čísle 384361282, či emailem na adrese info@1zs.jhnet.cz.

CARNE LEVARE

Ve středu 19. února 2020 od 15 hodin se tělocvična školy proměnila v taneční parket, na němž se konal Masopustní rej. Žáci z 6. – 9. ročníků převlečeni do originálních kostýmů se zúčastnili v hojném počtu. Program karnevalu byl pestrý, kromě tančení (děti využily možnosti dámské i pánské volenky) se soutěžilo např. v pojídání želé myšek nebo ve stavbě pyramidy z kelímků za pomoci balónků. Pro děti byla připravena taneční soutěž JUST DANCE, v které musely napodobit pohyby z animovaného videoklipu. Za nejlepší tanečníky a tanečnice byli označeni Jiří Strachota z VI. B, Jan Tuček z VIII. A, David Kovář z VIII. A, Viktorie Urbánková z IX. A. Porota složená z dětí a učitelů vybrala tři nejlepší masky, a to Matyáše Kreuzera (VI. B) v masce Kaktusu, druhé místo získala Viktorie Zubalová (VIII. A) v převleku Lázeňského šviháka a první místo získal pan učitel zeměpisu Jan Kavan jako Larva/motýl bource morušového.

Velký dík patří spoluúčinkujícím učitelům „Zlatovlásce v letech“ Jiřině Kadlecové, „šílené chemikářce“ Haně Rusové, „osud věštící cikánce“ Marii Popelkové a již zmiňovanému Janu Kavanovi čerstvě vylíhnutému motýlovi bource morušového.

Speciální dík si zaslouží „Čertovský DJ“ Miroslav Hynek, který zajistil technickou a zvukovou část karnevalu.

Poslední poděkování je věnováno dětem, které se zúčastnily, vytvořily si zajímavé a nápadité kostýmy a dokázaly se skvěle bavit. DĚTI, BYLY JSTE ÚŽASNÉ!!!!!

Za realizační tým kankánové tanečnice: Mgr. Eva Vondrková, Mgr. Klára Vykypělová a Mgr. Ludmila Molzerová.

Masopust ve školní družině

Na oslavu Masopustu se děti ve školní družině pečlivě připravovaly. Vyráběly si škrabošky, zdobily prostory školní družiny. Oslavu jsme zahájili promenádou masek, poté děti soutěžily ve skákání v pytlích, nošení míčku na lžíci, stavění věže z kostek, hledaly i rozdíly na obrázcích. Zábavné odpoledne jsme zakončili diskotékou.                                                                                

  Autor: Iva Horalová

Bodule, splešťule či vodouch?

V přírodopisných znalostech si porovnali síly sedmáci, osmáci a deváťáci. Téma letošní olympiády se ponořilo pod vodní hladinu a tamní svět nabídl mnoho otázek a záhad.

Žáci zdatně řešili testové otázky a dumali nad poznáváním rostlinných i živočišných druhů. V mladší kategorii první a druhé místo obsadily žákyně sedmých tříd – Anežka Krafková a Kristýna Tupá. V  kategorii starších žáků zvítězila Kristýna Jungová z deváté třídy a stříbrnou medaili získala Anna Slavíková z osmé třídy. Výherkyně postupují do okresního kola, kde na ně čeká konkurence z ostatních škol.

Výherkyním moc gratulujeme a držíme palce do dalšího kola!

Mgr. Ludmila Molzerová

Turnaj 4. a 5. tříd ve vybíjené

Ve čtvrtek 6.2. proběhl ve sportovní hale turnaj ve vybíjené pro 4. a 5. třídy základních škol z Jindřichova Hradce. Při konkurenci 6 škol se nám přes snahu a bojovnost příliš nedařilo a zbylo na naší školu 6. místo. Družstvo hrálo ve složení: Sochna Josef, Mareš František, Grill František, Ferda Tadeáš, Urban Jakub, Nechanický Václav, Dvořáková Nela, Leblová Anna, Michaliková Julie, Houserová Karolína, Vendlová Anna a Filip Filip, který byl vyhlášen nejlepším hráčem našeho týmu.

Jan Beneš

Jak zpříjemnit hodiny tělocviku umí i žáci 5. ročníku

Jednou z aktivit žáků při Tv je samostatná příprava a vedení hodiny. Skupina se předem domluví s vyučujícím na tématu a pomůckách. Je vidět, zvláště u dětí, které dělají sami nějaký sport, že mají správnou představu o průběhu fyzických aktivit. Tzn. rozcvičení, střední část zaměřenou na hry, gymnastiku či další a závěr s relaxací. Tyto znalosti se jim v životě mnohokrát vyplatí, nehledě na formování morálněvolních vlastností a zodpovědnosti za kolektiv.                               

Hana Rusová

Masopustní rej

Pod názvem masopust se skrývá období od Tří králů až do začátku postní doby, které začíná Popeleční středou, letos 26. února 2020. Lidé se v tento čas veselili, hodovali, tancovali…

I my chceme podpořit kreativitu dětí v tvorbě originálních kostýmů a masek, dát jim možnost, aby se pobavily, zatancovaly si. Proto učitelský sbor pořádá pro žáky od 6. – 9. ročníků Masopustní rej ve středu 19. února 2020 od 15 hodin v tělocvičně školy.

Těšíme se, čím nás naši žáci překvapí.

Mgr. Eva Vondrková

Matematická olympiáda

Ve středu 29.1. se na naší škole uskutečnilo druhé – tedy školní kolo MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY pátých ročníků. Zúčastnili se Daniel Kadlec, František Grill, Matěj Hrdina a Josef Sochna.

Všem účastníkům děkujeme za účast a úspěšným řešitelům BLAHOPŘEJEME!!! 😀

Mgr. Helen Votavová

Ohlédnutí za letošním „LYŽÁKEM“

Kurz se konal již podruhé ve Vítkovicích v Krkonoších na chatě Eliška pro žáky sedmých tříd  od 17. 1. 2020 do 24. 1. 2020.

V pátek po příjezdu si žáci prohlédli okolí a typy sjezdovek. A hned v sobotu ráno začalo rozřazování do družstev. Rozlyžování se konalo na hlavní sjezdovce Aldrov. Vyváženi jsme byli čtyřsedačkou „Prezidentský expres“, (otvíranou panem prezidentem Václavem Klausem). Žáci byli ve třech družstvech. Každý dle svých zkušeností a schopností se zdokonaloval v technice. Letos byla výhoda, že kurz byl o den delší, takže měli všichni dost času pro sebe udělat maximum.

Během kurzu si všichni žáci buď osvojili základy lyžování (snowboardingu) nebo se zlepšili v technice již zvládnutých základů. Ale i večery byly věnovány buď opakováním pravidel FIS nebo společenským hrám. Prý jednou z „nejlepších her“ bylo instruktory vyhlášení „Mezinárodního dne bez mobilů“…. Ale hru vyhráli všichni!

Ve čtvrtek každý předvedl to nejlepší, co se naučil, či co ve stylech zdokonalil. Odjezd byl stanoven na pátek v odpoledních hodinách, tak nás už čekalo jen zabalit, naobědvat se a rozloučit se se sněhem a horami.

Kurz byl ukončen návratem do J. Hradce v pátek večer. Letos musíme všechny účastníky kurzu pochválit za jejich zodpovědnost, neboť kurz proběhl bez úrazů a zdravotních problémů.

Dozory: Bc. Jan Beneš, Jiří Kocourek, Ing. Hana Rusová

Zdravotník: Lenka Kalábová