Náš pěvecký sbor zpíval v katedrále sv. Víta v Praze a s DASHOU

V pátek 6. 12. 2019 měly naše pěvecké sboryNova Domus a Novadomáček napilno! Dopoledne měly tu čest si poprvé zazpívat na mši svaté s hnutím Na vlastních nohou v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, kterou celebroval Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Při „stonožkové“ mši, která byla přenášena přímým přenosem na Tv Noe, si zazpíval sbor stonožkových dětí složený z dětských pěveckých sborů z různých koutů naší republiky, katedrální sbor a členové sboru Národního divadla v Praze. Naši zpěváci si odvezli úžasný zážitek nejen ze zpívání, ale také z velkolepých prostor a skvělé akustiky chrámu sv. Víta. Hned po skončení mše na nás čekal autobus a rychle jsme se museli dostat zpátky do Jindřichova Hradce, neboť nás večer čekal Vánoční koncert s Jindřichohradeckým BIG BANDem a úžasnou zpěvačkou Dashou. Ještě předtím jsme museli stihnout zkoušku v KD Střelnice.  I když jsme chvátali, stačili jsme se občerstvit „v mekáči“. Za perfektní výkon si přece hladoví a vyčerpaní zpěváci zaslouží odměnu!

Na Vánočním koncertě jsme vystupovali s pěveckým sborem Arietta ze Žirovnice a Pěnice ze ZŠ Jarošovská v Jindřichově Hradci. Repertoár byl samozřejmě jiný než v Praze. Zpívali jsme Modlitbu z filmu Anděl Páně, Rolling in the Deep od Adele, Nechte zvony znít Karla Svobody a Zdeňka Rytíře, kterou prvně zpívala Marta Kubišová, Sliboval mi hory doly původně nazpívanou zpěvačkou Helenou Blehárovou a Šťastné Vánoce Miloslava Ducháče a Vladimíra Dvořáka. Společně s Dashou jsme v zajímavé jazzové úpravě zazpívali Pásli ovce Valaši a na závěr nechyběla Tichá noc.

Celý pěvecký páteční maraton jsme zvládli na výbornou. Sice jsme byli unavení, ale mohli jsme spát „na vavřínech“!

Jsme také velmi rádi, že se na nás přišli podívat paní učitelky, učitelé a zaměstnanci ze školy a mohli tak zhlédnout naši uměleckou práci přímo v terénu.

Ivana Písařová + zpěváci z DPS Nova Domus

Foto: M. Slámová, K. Vykypělová, I. Písařová