Loupežníci ve škole

Výuka 4. listopadu na 1. stupni již od rána probíhala netradičně. Žáci se učili ve skupinách, plnili úkoly a sbírali body. Tím ale páteční den nekončil. Jednalo se teprve o „přípravu“ na odpoledne a podvečer.

Se západem slunce se děti vrátily do školy, kde ve svých doupatech již hospodařili loupežníci. Ve skupinách musely děti, převlečené za různé nadpřirozené bytosti, projít trasu od šaten, přes první a druhé patro až do třetího patra a pak opět zpět dolů do přízemí. Postupně plnily úkoly, ve kterých hádaly pohádkové postavy a názvy pohádek, skládaly puzzle, prohlédly si „uloupené“ předměty, musely si je zapamatovat a opět vyjmenovat. Dále překonávaly překážky – „skákaly přes potok“. Také měly za úkol obehrát loupežníka ve hře v kostky.

Nejstrašidelnější loupežníci na děti čekali na konci trasy. Ale byli také nejhodnější, předali dětem zaslouženou sladkou odměnu.

Celý týden ve škole byl plný veselí, rejů a zábavných projektových bloků. Začal pondělním starým keltským svátkem Halloween a v pátek byl zakončen pravými českými loupežníky.

Další dny již přinesou klidnější období, svatý Martin k nám zavítá již příští pátek. 

Zapsala: Lenka Jelínková

Foto: učitelé 1. stupně