Lední hokej Tento sport se v České republice těší velké popularitě, národní mužstvo dosahuje trvale dobrých výsledků jak na mistrovství světa, tak na olympijských hrách. Naše škola byla v minulosti spjata s hokejem velmi úzce – fungovaly u nás sportovní třídy se zaměřením na lední hokej. Udržet krok s hokejovými velmocemi jako je Kanada, USA, Švédsko, Rusko, Finsko, Německo a další, vyžaduje velké úsilí, promyšlenou práci a hlavně velké nadšení žáků, rodičů i trenérů. Vzhedem k tomu chceme být nadále nápomocni. Dle nového RVP již nelze zavádět třídy se sportovním zaměřením.
Sportovní třídy se zaměřením na lední hokej měly v naší škole slušnou tradici, kterou zahájily v roce 1985 dvě třídy. V dalším roce již to byly tři třídy, později čtyři, od 6. do 9. ročníku vždy jedna. Pro velký zájem byla v minulosti se souhlasem Školského úřadu neoficiálně otevřena i třída v pátém ročníku.
To je v současné době již minulost. Naše škola chce v podpoře tohoto sportu pokračovat – proto jsme nabídli hokejovému svazu možnost soustředit žáky se zájmem o lední hokej vždy do jedné třídy v ročníku a dle možností školy jim upravit rozvrh tak, aby bez větších problémů stíhali tréninky a nemuseli čekat na tréninky v pozdních odpoledních hodinách. (Ne všichni rodiče však této nabídky využívají. Počty sportovců jsou poměrně nízké.) Tyto třídy tedy nemají statut sportovní třídy.
Žáci hrající hokej hrají soutěže organizované svazem ledního hokeje, které odpovídají jejich věkovým kategoriím. Systematická příprava žáků v ledním hokeji přináší své výsledky, žáci si vytváří optimální životní styl založený na sportovní činnosti, jsou vedeni k určité samostatnosti a vytváření pozitivních volních vlastností. Žáci v návaznosti pokračují v dorosteneckých, juniorských a dospělých kategoriích. Mnoho hráčů se uplatňuje v domácích soutěžích v 1. lize, v Extralize i v zahraničí. Další se věnují trénování další hokejové generace.

Další aktivity našich hokejistů: Žáci se pravidelně zúčastňují soutěží “Hokejbal proti drogám”. Největší úspěch zaznamenali roku 2003, kde žáci 7. ročníku získali 1. místo a žáci 8. ročníku 2. místo. Poté následovala celá řada dalších úspěchů. Neméně úspěšní byli i mladší žáci.
K další významné aktivitě patří v poslední době i florbal, ve kterém získává naše škola přední umístění v okresních i krajských soutěžích.

Je velmi potěšující, že se za námi naši bývalí žáci občas přijdou podívat a pochlubí se se svými sportovními trofejemi. Někteří z nich nám svěřili i své děti k výchově a vzdělávání. Snažíme se nezklamat jejich důvěru.

Úspěšní hokejisté – bývalí žáci naší školy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *